Sprawdź co się dzieje
2018-03-12Nabór do Chóru Mieszanego KLASTER
Logo

Chór Mieszany KLASTER

aktywny

Typ podmiotu: inny

Mapa Aktywności Lokalnej

Siedziba główna

Telefon:
507075679

Adres:
Hagera 41
41-800 Mikulczyce

Internet:

chortownia@3w.gliwice.pl

Jak do nas trafić?

Formularz kontaktowy

Placówki

Informacje dodatkowe

Skrót

KLASTER

Działalność gospodarcza

Status OPP

Posiada jednostki terenowe

Jest to jednostka terenowa

O nas

Serdecznie zapraszamy na próby w każdy piątek o  godz. 18:30 w Zabrzu przy ul. Hagera 41

Obecnie skład chóru to osoby różnych zawodów i studenci różnych kierunków, które już kiedyś śpiewały w chórach lub mające przygotowanie muzyczne. Jest nas ponad dwudziestka, ale dążymy do osiągnięcia około 40-osobowego składu wykonującego zróżnicowany repertuar na wysokim poziomie.

Ponieważ jest to chór dla zapracowanych i próby są tylko raz w tygodniu, w dużej mierze opieramy działalność na samodzielnej pracy chórzystów: przed próbą są wysyłane mailem nuty oraz samouczki głosowe do przygotowania w domu i na próby przychodzimy wstępnie przygotowani. Wprowadza to zupełnie inną jakość pracy na próbach w porównaniu do czytania utworów na próbach i jak do tej pory działa bardzo dobrze, ku zachwytowi i chórzystów, i dyrygenta!

W pierwszym sezonie artystycznym, który trwał od połowy listopada, chór przygotował program sakralny, z którym wystąpił dwukrotnie w Zabrzu i w Rudzie Śląskiej oraz repertuar ludowo-rozrywkowy zaprezentowany publiczności na koncercie podczas Industriady w Szybie Maciej.

Zespół ma już na koncie pierwsze projekty międzynarodowe - w czerwcu 2017 przyjmował chór Rapsodia z Mołdawii i uczestniczył we wspólnym koncercie zorganizowanym na tę okoliczność.

W połowie września Klaster zorganizował Flashmoba w Europie Centralnej, z którego filmik obejrzało w internecie ponad 30000 osób. W sezonie kolędowym chór wystąpił na Zabrzańskich Spotkaniach Kolędowych oraz wykonał koncert dla Opoki, transmitowany przez internet, a także koncert w Rudzie Śląskiej. 25 lutego chór zaśpiewał podczas akcji "Muzyka w walce z depresją".

KLASTER wziął również udział w projekcie "Treasures of Music: Armenia" organizowanym przez Chórtownię - w ramach projektu opracował i nagrał utwory ormiańskie, które znalazły się na płycie pod tym samym tytułem, obok 13 innych chórów z Armenii, Polski, Ukrainy, Mołdawii i Niemiec.

Próby odbywają się w piątki od 18:30 do 21:00, w budynku Demexu przy ul. Hagera 41

Galeria

Wydarzenia

 • Poniedziałek, 12 Marzec 2018 11:20

  Czekamy w każdy piątek o 18:30 w Zabrzu, ul. Hagera 41!

  Zapraszamy nowych chórzystów na próby Chóru Mieszanego Klaster. 

  Chór istnieje dopiero od listopada 2016 roku, ale już ma za sobą kilka ciekawych projektów, w tym międzynarodowych, o których można poczytać na profilu chóru

  Niezdecydowanym polecamy przeczytanie wywiadu z członkami chóru oraz z jego dyrygentką, panią Barbarą Gajek-Kraską. 

  Do zobaczenia w najbliższy piątek!