Wyszukaj w serwisie
Baza świeżej wiedzy

Skorzystaj z bezpłatnych powiadomień wprost na twoją skrzynkę!

Sprawdź co się dzieje
2020-01-30Zdobądź 5000 zł dla swojej organizacji: Zabrze
2020-01-13Ferie w mieście, Ale... lepsze będą ferie pod miastem! Zapraszamy
2020-01-1228. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zabrzu
2020-01-09Koncert Noworoczny w Miejskim Ośrodku Kultury
2020-01-02Europa Nostra dla mieszkańców Zabrza
2019-12-18Jarmark Bożonarodzeniowy "Idą święta"!Środa, 18 Grudzień 2019 14:00">
2019-12-16Metropolitalna Wigilia dla Samotnych
2019-12-14Rajd Renifera V
2019-12-11Plebiscyt "Tytani Społeczni Zabrza 2019". To już III. edycjaŚroda, 11 Grudzień 2019 00:00">
2019-11-1423. Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu "Kultura Europy Środkowej"Czwartek, 14 Listopad 2019 09:00">
System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej
Biulety Informacji Publicznej

Zabrzańskie Klasyki Nocą 10

Sobota, 7 Wrzesień 2019 15:00

Serdecznie zapraszamy na dziesiątą edycję Zabrzańskich Klasyków Nocą!

Termin: 7 września 2019, godzina 15:00
Miejsce: Zabrze, pl. Warszawski
Finał: Park 12C, Zabrze, ul. Sienkiewicza 43

 

Program
PLAC WARSZAWSKI
15.00 – zbiórka uczestników imprezy, formowanie ich w ciągi gotowe do formowania kolumny
15.30 – odprawa dla uczestników, przekazanie instrukcji bezpieczeństwa i zachowania się w kolumnie pilotowanej przez przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego
15.45 – rozpoczęcie i wyjazd parady wyznaczoną trasą

OBIEKT PARK
16.55 – przyjazd uczestników na teren imprezy
17.25 – przywitanie uczestników
17.30 – rozpoczęcie koncertów zespołów Blue Dragonfly
19.00 – wygaszanie imprezy
20.00 – zakończenie imprezy

Tradycją jest już, że kluczowym fragmentem Zabrzańskich Klasyków Nocą jest parada ulicami Zabrza. W tym roku trasa ma prawie 22 kilometry długości, a przejazd potrwa około 60minut. Przygotowaliśmy dla was krótki instruktaż jak się w niej zachować.

Najpierw krótko, a na dole wyjaśniamy co i jak.

 1. Uważaj na filtrujących ruch motocyklistów i stosuj się do ich poleceń!
 2. Jedź płynnie i nie rozrywaj kolumny!
 3. Nie musisz stosować się do wszystkich przepisów!

A teraz wyjaśnienia:

Ad. 1. Uważaj na filtrujących ruch motocyklistów i stosuj się do ich poleceń!

Po raz kolejny paradę prócz policji i straży miejskiej wspierać będą motocykle Szkoły Jazdy i Ratownictwa Drogowego MotoRat oraz Stowarzyszenia Śmiercioodporni. Ubrani w kamizelki ostrzegawcze będą zabezpieczać co trudniejsze skrzyżowania. Uważajcie na nich, będą Was wyprzedzać lewą stroną, ale czasem będą musieli przedostać się na prawo – zróbcie im miejsce i zważajcie na motocykle. Słuchajcie też ich poleceń, aby zdynamizować przejazd.

Ad. 2. Jedź płynnie i nie rozrywaj kolumny!

Czoło kolumny będzie poruszać się z prędkością 20-25 km/h. Cała parada będzie miała co najmniej kilkaset metrów długości. Aby jak najmniej blokować normalny ruch drogowy i aby nie doszło do rozerwania kolumny, jedźcie jak najbliżej poprzedzającego samochodu – nie dalej niż 10 metrów.

Ad. 3.Nie musisz stosować się do wszystkich przepisów!

Nasza kolumna została zgłoszona odpowiednim służbom i otrzymaliśmy na nią pisemną zgodę. Będzie eskortowana przez policję i drogę zajmuje “w sposób szczególny”. Nie obowiązują was więc między innymi światła drogowe, znaki ustąp pierwszeństwa czy stop czy konieczność zatrzymywania się na przejściu, jeśli na chodniku oczekuje pieszy. Dlatego jedźcie płynnie za poprzedzającymi samochodami.

 

FAQ

O co chodzi?
Jesteśmy bandą przyjaciół, która od kilku lat stara się wyremontować kilka zabytkowych samochodów. Co prawda, mało który skończyliśmy, ale zawsze jakoś udaje nam się na tyle je podrutować i pokleić taśmą szkota, że dojeżdżają na zloty i spoty.
Wiosną 2013 roku postanowiliśmy sformalizować nasze swobodne prace i tak powstało Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji. Nasze cele to właśnie promocja Zabrza, techniki samochodowej i kultury motoryzacyjnej. Stąd też pomysł na ZKN!

Jak to będzie wyglądać?
Wszyscy spotkamy się w wyznaczonym miejscu. Po godzinnej zbiórce, zapoznaniu się ze sobą, wymianie numerów, „misiów” i koszulek zbierzemy się w kolumnę i pojedziemy w asyście policji po turystycznej trasie wokół Zabrza. Pokażemy wam miejsca w naszym mieście, o jakich prawdopodobnie nie mieliście pojęcia. A nawet jeśli mieliście, to nigdy nie chciało się wam tam pojechać. Po tych odwiedzinach zwartą kolumną wracamy na miejsce finału i rozpocznie się część socjalizacyjna, konkursy i pokazy!

Co jest Klasykiem?
Nie zraźcie się nazwą imprezy! Klasyk nie musi być w idealnym stanie i broń Boże – nie musi mieć żółtych blach z przodu i z tyłu! Klasyk rozumiemy jako auto na tyle wiekowe, że na drogach jest go mniej niż więcej. Musi to być auto o tyle ciekawe, że ma ciekawego właściciela, który naprawdę coś o tym aucie może powiedzieć. Ale może to być też bardzo rzadki model. Ma ktoś Holdena? Na pewno dopuścimy do udziału zadbanego Daewoo Espero czy wyniuchane (czyli po wymianie progów ;)) V40 T4. Na pewno nie dopuścimy…

Co nie jest Klasykiem?
Stanowczo będziemy walczyć z butą i debilizmem. Masz fajne BMW E30? Zapraszamy. Masz E30 albo golfa 3, którym zaraz zaczniesz upalać lacia, licząc na nasz poklask? Zawiedziesz się. Podziękujemy ci, a nawet wyprosimy. Walczymy z drogowymi idiotami i tak debilnym zachowaniem. Stosuj je sobie tam, gdzie pasuje. Myślimy, że każdy właściciel Klasyka rozumie też nasze pojęcie Klasyka i pojawi się, by wspólnie z nami się pobawić.

Co muszę mieć, aby w pełni wziąć udział w imprezie?
Samochód, który w bardzo szerokim pojęciu możemy potraktować jako Klasyk. Auto musi być sprawne! Konieczne jest więc aktualne badanie techniczne i opłacona polisa OC. Nie przewidujemy was kontrolować, ale niewykluczone, że zawitają funkcjonariusze policji, którzy już takie uprawnienia mają.

 

 

Organizator

KOLOR-STARE

Pomagają nam

SMIERCIOODPORNI

motorat

ZABRZE

 

ESKULAPSTRAZ_MIEJSKAPOLICJA-ZABRZE

 

Regulamin

1. Uczestnicy Zabrzańskich Klasyków Nocą mają całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu i środków odurzających – pod groźbą wszystkich sankcji, jakie nakłada na niego polskie prawo.
2. Pojazdy uczestniczące w Zabrzańskich Klasykach Nocą muszą posiadać aktualny przegląd techniczny i ubezpieczenie OC. Zalecamy również posiadanie polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków.
3. Należy dostosować się do wszystkich poleceń wydawanych przez organizatorów: przedstawicieli Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji i przedstawicieli podmiotów współuczestniczących w organizacji imprezy, a także policjantów i strażników miejskich.
4. Wszystkich uczestników Zabrzańskich Klasyków Nocą obowiązuje wysoka kultura osobista zarówno na drodze, jak i na miejscu spotkania.
5. Kategorycznie zabrania się wszelkich form niebezpiecznego zachowania na drodze i parkingach. Dotyczy to również „upalania” opon czy strzelania z tłumików.
6. Każdy z uczestników zobowiązany jest do przestrzegania ciszy nocnej obowiązującej od godz. 22:00.
7. Każdy uczestnik Zabrzańskich Klasyków Nocą zobowiązany jest do przestrzegania wszystkich przepisów kodeksu ruchu drogowego przez cały czas trwania imprezy. Dotyczy to zarówno zachowania na miejscach parkowania, jak i uczestniczenia w ruchu drogowym. Uczestnictwo w przejeździe kolumnami nie zwalnia z obowiązku przestrzegania jakichkolwiek przepisów – łącznie z przejazdem na czerwonym świetle czy pokonywaniem linii ciągłych.
8. W sytuacji, która wykracza poza regulamin zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego i inne obowiązujące w tym zakresie ustawy.
9. Spory wynikłe z faktu organizacji Zabrzańskich Klasyków Nocą lub związane z jego organizacją uczestnicy zobowiązują się rozwiązywać w drodze wspólnych negocjacji, a w przypadku niemożliwości uzgodnienia kompromisu sprawy rozstrzygane będą przez Sąd właściwy dla siedziby Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji.
10. Uczestnictwo w Zabrzańskich Klasykach Nocą jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku na stronie internetowej Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji, profilach na portalach społecznościowych oraz w materiałach promocyjnych.

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji

Wydarzenie na Facebooku
Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji
+48 601878708
kontakt@zsmm.pl

 


Autor

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji

Adres

Telefon:

Internet:
Email
WWW
Adres:
pl. Wolności
41-800 Zabrze
Przejdź do strony autora

Pozostałe wydarzenia

 • Sobota, 14 Grudzień 2019 14:00
  Jubileuszowa edycja Rajdu Renifera przed nami! Z tej okazji start i meta odbędą się w zupełnie nowym miejscu. I to jakim! Zapraszamy na pl. Wolności, centralne miejsce w naszym mieście! Spotkamy się w fantastycznej oprawie Jarmarku Bożonarodzeniowego pod gigantyczną i imponującą choinką. Zapraszamy
 • Sobota, 13 Kwiecień 2019 16:00
  Serdecznie zapraszamy na dziewiątą edycję Zabrzańskich Klasyków Nocą!

  Termin: 13 kwietnia 2019, godzina 16:00
  Miejsce: Zabrze, pl. Warszawski
  Finał: Szyb Maciej, Zabrze, ul. Srebrna 6
  Program:16.00 — Zbiórka na parkingu na pl. Warszawskim16.45
 • Niedziela, 9 Grudzień 2018 15:00
  Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji już po raz czwarty zaprasza na Rajd Renifera! Tym razem odbędzie się on 9 grudnia 2018 roku, a rozpocznie się o godz. 15.00 na placu Warszawskim w Zabrzu.
  Rajd Renifera to motoryzacyjna impreza turystyczno-krajoznawcza po Zabrzu przeznaczona d
 • Sobota, 16 Grudzień 2017 15:00
  Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji po raz kolejny zaprasza na Rajd Renifera, czyli rajd krajoznawczo-turystyczny po Zabrzu. Start: 16 grudnia o godz. 15 na pl. Warszawskim w Zabrzu.
   Impreza otwarta jest dla wszystkich miłośników motoryzacji, bez względu na p
 • Sobota, 26 Sierpień 2017 17:00
  Serdecznie zapraszamy na siódmą edycję Zabrzańskich Klasyków Nocą!

  Termin: 26 sierpnia 2017, godzina 17:00 Miejsce: Zabrze, pl. Warszawski Finał: Szyb Maciej w Zabrzu, ul. Srebrna

  Program 17.00 — Zbiórka na parkingu na pl. Warszawskim 17:30 &m
 • Sobota, 8 Kwiecień 2017 11:00
  Serdecznie zapraszamy na Rajd Targowy II!
  Rajd jest imprezą towarzyszącą VIII Międzynarodowych Targów Turystyki w Zabrzu. Zapraszamy na fanpage’a imprezy!

  Termin: 8  kwietnia 2016 roku, godz. 11Miejsce: Zabrze, Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji,&nb
 • Sobota, 8 Kwiecień 2017 11:00
  Serdecznie zapraszamy na Rajd Targowy II!
  Rajd jest imprezą towarzyszącą VIII Międzynarodowych Targów Turystyki w Zabrzu. Zapraszamy na fanpage’a imprezy!
   
  Termin: 8  kwietnia 2016 roku, godz. 11Miejsce: Zabrze, Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreac
 • Sobota, 10 Grudzień 2016 16:00
  Serdecznie zapraszamy na Rajd Renifera 2016!Termin: 10 grudnia 2016 roku, godz. 16Miejsce: Zabrze, pl. Warszawski
  Program:16.00 – zbiórka uczestników na pl. Warszawskim w Zabrzu i zapisy16.45 – odprawa dla uczestników części rywalizacyjnej17.00 – wyjazd
 • Sobota, 16 Kwiecień 2016 11:00
  RAJD TARGOWY 2016
  Serdecznie zapraszamy na Rajd Targowy 2016!Termin: 16 kwietnia 2016 roku, godz. 11Miejsce: Zabrze, Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Matejki 6
  Program:11.00 – zbiórka uczestników12.10 – odprawa uczestników w Hali12.20 – ot