Wyszukaj w serwisie
Baza świeżej wiedzy

Skorzystaj z bezpłatnych powiadomień wprost na twoją skrzynkę!

Sprawdź co się dzieje
2020-05-1110 milionów złotych na wsparcie III sektora: Program COVID-19
2020-05-03229. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
2020-03-09Janosch u.Rodziny odwołane!
2020-02-29„ZABRZE W DETALU” WERNISAŻ WYSTAWY
2020-02-22„NA 4 ŁAPY” - SEMINARIUM
2020-02-21„MODA NA POLSKI - W WIELKIM KSIĘSTWIE BAŁAKU”
2020-02-18Anatoomia uczuć
2020-01-30Zdobądź 5000 zł dla swojej organizacji: Zabrze
2020-01-13Ferie w mieście, Ale... lepsze będą ferie pod miastem! Zapraszamy
2020-01-1228. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zabrzu
System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej
Biulety Informacji Publicznej

Rajd Renifera V

Sobota, 14 Grudzień 2019 14:00

Jubileuszowa edycja Rajdu Renifera przed nami! Z tej okazji start i meta odbędą się w zupełnie nowym miejscu. I to jakim! Zapraszamy na pl. Wolności, centralne miejsce w naszym mieście! Spotkamy się w fantastycznej oprawie Jarmarku Bożonarodzeniowego pod gigantyczną i imponującą choinką. Zapraszamy już 14 grudnia o godz. 14.00! 

RAJD RENIFERA V
Serdecznie zapraszamy na Rajd Renifera V!
Termin: 14 grudnia 2019 roku, godz. 14.00
Miejsce: Zabrze, pl. Wolności (wjazd od ulicy Dworcowej)

Program:
14.00 – zbiórka uczestników na pl. Wolności w Zabrzu i rozpoczęcie zapisów
14.45 – odprawa dla uczestników części rywalizacyjnej
15.00 – wyjazd załóg do punktów
17.00 – przyjazd załóg na metę na pl. Wolności
18.00 – rozstrzygnięcie Rajdu Renifera 2019
18.30 – zakończenie imprezy

FAQ

Na czym polega taki rajd?

Wszyscy spotkamy się w wyznaczonym miejscu. Po 45-minutowej zbiórce, zapoznaniu się ze sobą, wymianie numerów, „misiów” i koszulek rozpoczniemy odprawę, w trakcie której każda załoga otrzyma mapę z punktami zadań, numer startowy identyfikujący dla organizatorów oraz kartę odpowiedzi. O wyznaczonej godzinie rozpocznie się dwugodzinne „okienko”, w którym uczestnicy będą zobowiązani do realizacji jak największej liczby punktów i dojechać na metę. W tym roku znów zawodnicy uczestnicy będą podzieleni na dwie kategorie, CLASSIC i TURYSTYK. Zwycięzcy poszczególnych zgarniają wszystko: puchar, nagrody i uściski.

 

Czy muszę przyjechać Klasykiem?

Nie! Jak już wspomnieliśmy wyżej, tworzymy dwie kategorie: CLASSIC i TURYSTYK. W pierwszej wymagamy udziału samochodem z rocznika do 1992 roku, ewentualnie samochody młodsze, ale zarejestrowane np. jako element kolekcji, a więc mające żółte tablice rejestracyjne. W przypadku kryterium wieku, “żółtek” nie wymagamy.

W klasie TURYSTYK wystartować może każdy inny pojazd - zarówno miesięczny, roczny, jak 24-letni! 

 Jak wszyscy wiemy, nasze stowarzyszenie nosi nazwę Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji. I to jest kluczem: nie skupiamy się tylko na Klasykach, ale całej motoryzacji. 

 

Jakich aut nie chcemy na naszej imprezie?

Nie typujemy samochodami. Bardziej chodzi nam o ludzi. Nasze imprezy mają być fajną alternatywą, miło spędzonym czasem z nutką rywalizacji. Nie chcemy jednak na naszych imprezach pozerów, którzy przyjeżdżają TYLKO po to, by upalić lacia, popisywać się czy… awanturować. 

 

Co muszę mieć, aby w pełni wziąć udział w imprezie?

Samochód lub motocykl! Pojazd musi być sprawny! Konieczne jest więc aktualne badanie techniczne i opłacona polisa OC. Nie przewidujemy was kontrolować, ale niewykluczone, że zawitają funkcjonariusze policji, którzy już takie uprawnienia mają.

 

 

 

REGULAMIN OGÓLNY

 1. Uczestnicy Rajdu Renifera mają całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu i środków odurzających – pod groźbą wszystkich sankcji, jakie nakłada na niego polskie prawo.
 2. Pojazdy uczestniczące w Rajdzie Renifera muszą posiadać aktualny przegląd techniczny i ubezpieczenie OC. Zalecamy również posiadanie polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków.
 3. Należy dostosować się do wszystkich poleceń wydawanych przez organizatorów: przedstawicieli Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji i przedstawicieli podmiotów współuczestniczących w organizacji imprezy, a także policjantów i strażników miejskich.
 4. Wszystkich uczestników Rajdu Renifera obowiązuje wysoka kultura osobista zarówno na drodze, jak i na miejscu spotkania.
 5. Kategorycznie zabrania się wszelkich form niebezpiecznego zachowania na drodze i parkingach. Dotyczy to również „upalania” opon czy strzelania z tłumików.
 6. Każdy z uczestników zobowiązany jest do przestrzegania ciszy nocnej obowiązującej od godz. 22:00.
 7. Każdy uczestnik Rajdu Renifera zobowiązany jest do przestrzegania wszystkich przepisów kodeksu ruchu drogowego przez cały czas trwania imprezy. Dotyczy to zarówno zachowania na miejscach parkowania, jak i uczestniczenia w ruchu drogowym.
 8. W sytuacji, która wykracza poza regulamin zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego i inne obowiązujące w tym zakresie ustawy.
 9. Spory wynikłe z faktu organizacji Rajdu Renifera lub związane z jego organizacją uczestnicy zobowiązują się rozwiązywać w drodze wspólnych negocjacji, a w przypadku niemożliwości uzgodnienia kompromisu sprawy rozstrzygane będą przez Sąd właściwy dla siedziby Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji.
 10. Uczestnictwo w Rajdzie Renifera jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku na stronie internetowej Zabrzańskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji, profilach na portalach społecznościowych oraz materiałach promocyjnych.

 

 

 

ZASADY RAMOWE RAJDU RENIFERA V

1. Uczestnictwo w Rajdzie Renifera jest dobrowolne. Dopuszczamy uczestnictwo w imprezie bez udziału w części rywalizacyjnej. Aktem nadrzędnym dla niniejszych zasad jest Regulamin Ogólny oraz przepisy prawa zawarte między innymi w Kodeksie Ruchu Drogowego, Kodeksie Cywilnym i Kodeksie Karnym.

2. Liczba miejsc w części rywalizacyjnej jest ograniczona. Uczestnictwo w niej wymaga zapisu na miejscu startu imprezy.

3. Udział w Rajdzie Renifera możliwy jest każdym pojazdem silnikowym, który ma prawo poruszać się po drogach publicznych, bez względu na rok produkcji.

4. Organizatorzy przewidują utworzenie dwóch kategorii: CLASSIC i TURYSTYK. W każdej z nich będzie prowadzona osobna klasyfikacja. W przypadku niskiej frekwencji organizator dopuszcza rezygnację z podziału uczestników na kategorie. 

a)CLASSIC - klasa przeznaczona dla pojazdów z rocznika 1993 i starszych; ewentualnie samochody młodsze, ale zarejestrowane np. jako element kolekcji, a więc mające żółte tablice rejestracyjne. W przypadku spełniania kryterium wieku, “tablic zabytkowych” organizator nie wymaga. 

b) TURYSTYK  - klasa dla wszystkich pozostałych pojazdów, bez względu na wiek. 

5. Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji dostarcza uczestnikom części rywalizacyjnej zestaw startowy. Składa się on z: karty odpowiedzi, numeru identyfikacyjnego oraz mapy.

a) karta odpowiedzi – zwrotny dokument oznaczony numerem startowym drużyny, kategorią uczestnictwa oraz nazwą zespołu na której zawierane są odpowiedzi na zadawane pytania;

b) numer identyfikacyjny – karta formatu A4, która musi zostać trwale zamocowana na przedniej części samochodu, służy identyfikacji pojazdów uczestniczących w Rajdzie Renifera;

c) mapa – fragment mapy Zabrza z zaznaczonymi punktami zadań.

6. Rozpoczęcie imprezy planowane jest na godz. 15. Odprawa uczestników części rywalizacyjnej planowane jest na godz. 15.45. Po zakończeniu odprawy rozpoczyna się „okno rywalizacyjne” o długości 3,5 godziny (210 minut), w trakcie którego zawodnicy mają czas na odnalezienie i odwiedzenie jak największej liczby punktów. Przyjazd na metę po upływie „okna rywalizacyjnego” skutkuje dyskwalifikacją.

7. Na mapie zaznaczonych będzie 30 punktów podzielonych na poniższe grupy 

a) START i META   - miejsce startu imprezy i jego mety; 

b) ZNAJDŹ I ZGADNIJ – polega na zebraniu informacji z ogólnodostępnego miejsca; oceniana jest w skali 0-1 punktów;

c) ZADANIE – polega na realizacji określonego zadania przygotowanego w danym punkcie, oceniana w skali 0-1-2-3-4-5 punktów;

8. Meta imprezy wyznaczona zostaje na pl. Wolności w Zabrzu. Dotarcie na metę oznacza zakończenie udziału w oknie rywalizacyjnym i brak możliwości powrotu na trasę. Uczestnicy mają prawo zrezygnować z udziału w nim i od razu skierować się na metę.

9. Zwycięzcą Rajdu Renifera w poszczególnych kategoriach zostaje załoga, która otrzyma najwięcej punktów. W przypadku remisu wygrywa załoga, która uczestniczyła w Rajdzie Renifera starszym samochodem. W przypadku identycznego wieku (liczonego w latach), zwycięża załoga, która przyjechała w mniejszym składzie osobowym. W przypadku remisu decyduje los: rzut monetą lub kością.

10. Odbiór nagrody wymaga osobistej obecności choć jednego członka załogi. W przypadku nieobecności, zwycięzcami zostaje załoga z kolejnym wynikiem punktowym. Rozstrzygnięcie planowane jest na godz. 20.00.

11. W przypadkach nieobjętych niniejszymi zasadami decydują organizatorzy: Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji.

 

Organizator:

KOLOR-STARE

Sponsorzy nagród i współorganizatorzy:
carbon_detail-kopia

Fantastyczni współorganizatorzy:

MotoRat logo akcept prasowanka logo ESKULAP

1-logo

smiercioodporni_1a (1) kopia

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE:

mzdii kopia

POLICJA kopiasm kopia

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji
 Wydarzenie na Facebooku
 Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji
+48 601 87 87 08
kontakt@zsmm.pl


Autor

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji

Adres

Telefon:
601878708
Internet:
Email
WWW
Adres:
plac Wolności
41-800 Zabrze
Przejdź do strony autora

Pozostałe wydarzenia

 • Sobota, 7 Wrzesień 2019 15:00
  Serdecznie zapraszamy na dziesiątą edycję Zabrzańskich Klasyków Nocą!

  Termin: 7 września 2019, godzina 15:00Miejsce: Zabrze, pl. WarszawskiFinał: Park 12C, Zabrze, ul. Sienkiewicza 43
   
  ProgramPLAC WARSZAWSKI15.00 – zbiórka uczestników imp
 • Sobota, 13 Kwiecień 2019 16:00
  Serdecznie zapraszamy na dziewiątą edycję Zabrzańskich Klasyków Nocą!

  Termin: 13 kwietnia 2019, godzina 16:00
  Miejsce: Zabrze, pl. Warszawski
  Finał: Szyb Maciej, Zabrze, ul. Srebrna 6
  Program:16.00 — Zbiórka na parkingu na pl. Warszawskim16.45
 • Niedziela, 9 Grudzień 2018 15:00
  Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji już po raz czwarty zaprasza na Rajd Renifera! Tym razem odbędzie się on 9 grudnia 2018 roku, a rozpocznie się o godz. 15.00 na placu Warszawskim w Zabrzu.
  Rajd Renifera to motoryzacyjna impreza turystyczno-krajoznawcza po Zabrzu przeznaczona d
 • Sobota, 16 Grudzień 2017 15:00
  Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji po raz kolejny zaprasza na Rajd Renifera, czyli rajd krajoznawczo-turystyczny po Zabrzu. Start: 16 grudnia o godz. 15 na pl. Warszawskim w Zabrzu.
   Impreza otwarta jest dla wszystkich miłośników motoryzacji, bez względu na p
 • Sobota, 26 Sierpień 2017 17:00
  Serdecznie zapraszamy na siódmą edycję Zabrzańskich Klasyków Nocą!

  Termin: 26 sierpnia 2017, godzina 17:00 Miejsce: Zabrze, pl. Warszawski Finał: Szyb Maciej w Zabrzu, ul. Srebrna

  Program 17.00 — Zbiórka na parkingu na pl. Warszawskim 17:30 &m
 • Sobota, 8 Kwiecień 2017 11:00
  Serdecznie zapraszamy na Rajd Targowy II!
  Rajd jest imprezą towarzyszącą VIII Międzynarodowych Targów Turystyki w Zabrzu. Zapraszamy na fanpage’a imprezy!

  Termin: 8  kwietnia 2016 roku, godz. 11Miejsce: Zabrze, Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji,&nb
 • Sobota, 8 Kwiecień 2017 11:00
  Serdecznie zapraszamy na Rajd Targowy II!
  Rajd jest imprezą towarzyszącą VIII Międzynarodowych Targów Turystyki w Zabrzu. Zapraszamy na fanpage’a imprezy!
   
  Termin: 8  kwietnia 2016 roku, godz. 11Miejsce: Zabrze, Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreac
 • Sobota, 10 Grudzień 2016 16:00
  Serdecznie zapraszamy na Rajd Renifera 2016!Termin: 10 grudnia 2016 roku, godz. 16Miejsce: Zabrze, pl. Warszawski
  Program:16.00 – zbiórka uczestników na pl. Warszawskim w Zabrzu i zapisy16.45 – odprawa dla uczestników części rywalizacyjnej17.00 – wyjazd
 • Sobota, 16 Kwiecień 2016 11:00
  RAJD TARGOWY 2016
  Serdecznie zapraszamy na Rajd Targowy 2016!Termin: 16 kwietnia 2016 roku, godz. 11Miejsce: Zabrze, Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Matejki 6
  Program:11.00 – zbiórka uczestników12.10 – odprawa uczestników w Hali12.20 – ot